VMware

Historie VMware

Společnost VMware byla založena v roce 1998. Popularitu získala svými virtualizačními produkty – napřed desktopovými (VMware Workstation) a později i serverovými (VMware GSX a ESX Server). Virtualizace se stala svými schopnostmi (vMotion, vSMP, Fault Tolerance, Dynamic Resource Scheduling) základním stavebním kamenem pro vyrovnávání zátěže a vysokou dostupnost.

VMware se svými inovacemi drží řadu let na první příčce technologických společností vyvíjecích virtualizační infrastrukturu. V roce 2004 se stal dceřinnou společností EMC. Po sloučení Dell a EMC v roce 2016 se stala součástí korporace Dell Technologies.

Partnerská spolupráce s VMware

Virtualizační technologie VMware jsme si oblíbili již v době zveřejnění VMware GSX Serveru. Stabilita produktů a přehledné ovládání nás přiměly získat kvalifikaci VMware Professional Solution Provider a implementovat tato řešení u našich zákazníků na platformě Dell. Technologická aliance Dell a VMware přináší zákazníkům i další výhody při výstavbě infrastruktury. Servery i disková pole Dell disponují řadou integračních modulů do centrální správy VMware infrastruktury – od sledování stavu hardwaru až po vytváření svazků na diskovém poli.

» Informace o produktech VMWare