EqualLogic z command-line

Nebojte se consolového rozhraní EqualLogicu. Zejména pokud se Vám něco nepovede při konfiguraci síťového rozhraní některého z polí, můžete chybu snadno napravit, získat nad EqualLogicem opět kontrolu a dokončit správné nastavení ve webovém rozhraní.

PS Series Storage Arrays
Unauthorized Access Prohibited
.
login: grpadmin
Password:

Napřed se musíme přihlásit do EQL nebo Virtual group (pokud jsme ztratili spojení po IP, pak asi nejlépe pomocí sériového kabelu, na kterém běží terminálová konzole).

Ke změně kontextu, ve kterém se změny provádějí, slouží příkazy „select“. Napřed tedy vybereme správný EQL (pokud pracujeme v kontextu Virtual Group):

GRP1> member select EQL2

Pokud chceme pracovat s nastavením síťového rozhraní, je třeba jej také vybrat (s uvedením indexu zařízení, index začíná nulou – eth0)…

GRP1(member_EQL2)> eth select 0

… a pak už můžeme nastavovat např. IP adresu:

GRP1(member_EQL2 eth_0)> ipaddress 10.10.10.21 netmask 255.0.0.0

Tím tedy nastavíme IP adresu člena groupy. Co když ale potřebujeme změnit IP adresu celé groupy? V základním kontextu zadáme příkaz pro nastavení parametrů groupy:

GRP1> grpparams management-network ipaddress 10.10.10.10

Mimochodem – stálým pomocníkem a rádcem je otazník, jehož stisknutí vyvolá nápovědu (dostupné příkazy v daném kontextu a stručný popis jejich funkce).

Vrátit se v hierarchii kontextů „o patro výše“ lze příkazem „exit“.

Default password

Pokud nastavujete EqualLogic „from scratch“, pak budete potřebovat výchozí přihlašovací údaje: grpadmin/grpadmin